„Noskawery”

Pierwsza książka Pawła Beręsewicza, która trafiła w nasze ręce to „Noskawery”. Książka podsunięta Oliwii podczas warsztatów czytelniczych przez Panią Polonistkę, która dostrzegła iskrę zapalonego czytelnika w oku mojego dziecka:). Mimo dziwacznego tytułu książka okazała się świetna. W sam raz dla 8 latki. Opisująca w sposób alegoryczny ciągłe podążanie nastolatków (i nie tylko) za modą. Droga, która nie może zakończyć się sukcesem, ponieważ moda zmienia się tak szybko. Pouczająca dla dzieci i rodziców.

„Tajemnica Człowieka z Blizną”

Po warsztatach czytelniczych przyszedł w szkole czas na spotkanie autorskie z P. Pawłem. Wówczas Oliwia kupiła sobie kolejna książkę o intrygującym tytule „Tajemnica Człowieka z Blizną”. Otrzymała autograf od autora a nawet przeprowadziła z nim krótki wywiad (choć tak na prawdę to było chyba odwrotnie, ponieważ onieśmielona Oliwia niewiele była w stanie powiedzieć:)). Potem przyszedł czas na lekturę. „Tajemnica Człowieka z Blizną” to ciekawa książka przygodowo-kryminalna (z tym kryminałem chyba trochę przesadziłam, nie wiem czy istnieje taki gatunek książek dla dzieci). Młody bohater stara się wyjaśnić rodzinną tajemnicę a przy okazji dowiaduje się co nieco na temat życia w Polsce w latach osiemdziesiątych XX wieku (np. o kolejkach w sklepach, zakupach na kartki i ZOMO). Napisana z poczuciem humoru, to tego niebanalne ilustracje. Polecam ze względu na aspekty edukacyjne oraz rozrywkowe. Książka zdobyła nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego.

„Czy Wojna Jest Dla Dziewczyn?”

To trzecia książka tego autora. Chciała koniecznie ją kupić podczas wspomnianego powyżej spotkania z autorem, niestety nie było jej dane (wyczerpały się zanim dotarła do stoiska). Ale baczne oko wychowawczyni wypatrzyło czym interesuje się Oliwia. Dzięki temu książka ta trafiła do Oliwii jako nagroda na koniec roku szkolnego. Córka łyknęła ją (dosłownie!!!) w jedno popołudnie. Nie wiem na pewno jak podsumować tą książkę. Czy to opis wojny widziany oczami dziecka? Raczej opis zła. Oswaja wojnę? Być może… Na pewno to zdecydowany komunikat, że wojna to zło, które ma wpływ na konkretnego człowieka – tutaj kilkuletnia dziewczynkę.  Książkę polecamy. Na pewno poszerza świadomość dziecka, z którym rodzicom trudno tak po prostu rozmawiać o wojnie. Zapisała się w mojej i córki pamięci.

książki dla dzieci, paweł beręsewicz, tajemnica człowieka z blizną

książki dla dzieci, paweł beręsewicz, czy wojna jest dla dziewczyn

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do Kreatywnego Newslettera
i odbierz ebooka "5 MAS PLASTYCZNYCH DIY + sekretny sposób logopedów na rozwój mowy u dzieci"
Zapisując się wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych
w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera.