Rysowanie węglem – ryzykownie wciągające

Rysowaliśmy węglem już drugiego dnia świąt. Tak, wór nowych zabawek, które dzieci znalazły pod choinką okazał się nie wystarczający, by zająć dzieci przez dwa dni świąt (hmmm, może dlatego, że ja nie kupiłam ani jednego z tych prezentów  😉 ). Przy okazji zabawy zrobiłam sporo fajnych zdjęć gotowych rysunków, brudnych rączek, plasteliny, która służyła nam jako gumka do mazania… Niestety podczas przenoszenia zdjęć na komputer usunęłam większość tych najładniejszych. Tą moją niefrasobliwość spowodowała zapewne gorączka i generalna niemoc podczas kopiowania zdjęć, wywołana kiepskim przeziębieniem, które mnie dopadło w święta. Tak czy siak, zdjęć nie było. Tą smutną wiadomością podzieliłam się z synem. On usłyszawszy, że właśnie usunęłam te wszystkie zdjęcia z tego SUPERFAJNEGO rysowania węglem nie zastanawiając się zapytał „To możemy narysować jeszcze raz?”. Nie musiałam ich zachęcać, bardzo się ucieszyli znikniętymi zdjęciami i z radością powtórzyli całą zabawę następnego dnia. I kolejnego dnia również. Tak rysujemy już trzeci dzień, zabawa trwa. Strach się bać co to będzie, gdy cały węgiel nam się zrysuje…

malowanie-weglem-plastelina-coal-painting

Węgiel? Musisz tego spróbować!

Bez względu na to, czy Twoje dziecko lubi malować farbami, rysować kredkami czy mazać po podłodze czymkolwiek, co zostawia widoczny ślad, koniecznie musi spróbować rysowania węglem. To coś zupełnie innego. Podsuń mu węgiel, niech spróbuje swoich sił z tą niezwykłą formą 🙂 Nawet, jeśli Twoje dziecko jest jeszcze bardzo małe (tak, jak mój najmłodszy syn) węgiel będzie dla niego właściwy. Pozwól mu pobrudzić ręce, nogi, ubranie (w końcu od czego są pralki). Pomazać kawałkami węgla, pokruszyć go i rozgnieść na kawałku białej kartki. Węglem rysuje się łatwo bo nie wymaga dużej siły ani też dużej precyzji. Na koniec dzieło można rozmazać paluszkami.

zabawy-dla-dzieci-malowanie-weglem

malowanie-weglem-rysowanie-weglem-coal-painting-coal malowanie-weglem-rysowanie-weglem-coal-painting

A co ma do tego plastelina?

Plastelina ma do tego dużo. Rysowanie węglem możesz zakończyć na użyciu węgla. Ale możesz też włączyć do zabawy plastelinę. Plastelina służy nam jako gumka do mazania. Jako biały stempelek na czarnym tle. Odejmuje węgiel z rysunku. Tak powstały stemplowane serduszka i kropki. Plasteliną dzieci wymazują te części rysunków, których akurat chcą się pozbyć. Możesz wykorzystać zupełnie nową plastelinę, wtedy zmieni swój jakikolwiek ładny kolor na odcień szarobury. Możesz też użyć tej plasteliny, która już jest szarobura i w zasadzie miała wylądować w koszu jako resztki po wcześniejszych zabawach.

malowanie-weglem-i-plastelina-zabawy-dla-dzieci-coal-painting

Niestety na koniec używana przez nas plastelina wylądowała jak zwykle na skarpetkach. Widać taka już nasza rodzinna tradycja 😉

Tak ostatnie dni spędzałam Ja razem z dziećmi. A Ty, jak spędzasz ten poświąteczny czas? Może pora wypróbować węgiel?

Jeśli spodobał Ci się mój wpis daj mi o tym znać w komentarzu! Chętnie przywitam Cię również w grupie facebook Kreatywne Zabawy Dla Dzieci oraz na facebookowym fanpage’u.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do Kreatywnego Newslettera
i odbierz ebooka "5 MAS PLASTYCZNYCH DIY + sekretny sposób logopedów na rozwój mowy u dzieci"
Zapisując się wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych
w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera.