U nas nadszedł już czas pakowania prezentów.

Nie! Nie świątecznych.

Na razie urodzinowych. Ale zaraz potem imieninowych. Kolejno nadejdzie czas na prezenty od Mikołaja (u nas również dla Mikołaja), prezenty gwiazdkowe. No i znowu imieniny i urodziny. Gorący czas.

A prezenty muszą być opakowane. Uwielbiam ładne opakowania. Pomysłowe, kolorowe, najlepiej samodzielnie wykonane. Dlatego nasz pomysł na ten rok to samodzielnie wykonany papier do pakowania prezentów.

Stworzyłam szablony i zaczęło się szaleństwo.

Zrób własny papier do pakowania prezentów

Oto czego potrzebujesz, aby zrobić własny papier do pakowania prezentów:

Do malowania użyliśmy farb akrylowych, bo ja lubię ich używać. Ale tak naprawdę wystarczą najnormalniejsze w świecie akwarele. Duże arkusze papieru są najlepsze, my użyliśmy brystolu. Niewielkie prezenty opakujesz również w papier formatu A4, zatem  zwykłe kartki do drukarki również się sprawdzą. Nasze gąbki to pocięte na mniejsze części gąbki kuchenne do mycia naczyń.

Skorzystaj z naszych szablonów do ozdabiania

Jeśli nie chce Ci się tworzyć własnych szablonów, wydrukuj jeden z tych, które dla Ciebie przygotowałam. Wytnij wzory a potem farby w ruch i maluj. Możesz sama, ale najlepiej z dzieckiem. Twojemu dziecku taka zabawa się spodoba. Tak myślę. Moje uwielbiają wszystkie zabawy, które brudzą ręce. Czasem plamią stół i ubrania. Wtedy zabawa jest najlepsza. Zobacz, jak pomalowaliśmy papier do pakowania prezentów.

papaier-do-pakowania-prezentow-9

szablonydo-ozdabiania-papier-dopakowania-prezentow-1

Jak widać, my oprócz zwykłej gąbki, do malowania użyliśmy też samodzielnie zrobionych stempelków/pieczątek. Możesz sama wykonać takie stempelki w najprostszy sposób, wycinając wzory na korki od butelki.

jak-zrobic-papier-do-pakowania-prezentow

Nasz warsztat pracy wyglądał właśnie tak. A kiedy stemplowanie i malowanie gąbką dzieciakom już się znudziło dodały od siebie napisy i inne zdobienia.

szablonydo-ozdabiania-papier-dopakowania

pakowanie-prezentow-diy-3

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do Kreatywnego Newslettera
i odbierz ebooka "5 MAS PLASTYCZNYCH DIY + sekretny sposób logopedów na rozwój mowy u dzieci"
Zapisując się wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych
w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera.