Jak za dotknięciem magicznej różdżki. Po pierwszym września jeszcze tylko dwa dni słońca i bach!!! Od poniedziałku plucha, zimno, szaro. Wrzesień. Już drugi dzień leje i wieje. Ale szkoła ruszyła pełną parą, zadania domowe, prace plastyczne. Dosłownie od pierwszego dzwonka… a miałam taki malutki, zwiewny, ot taki prawie niewidoczny cień nadziei na lekką drzemkę wrześniową…choć prze kilka dni. Chociaż tyle, żeby złapać oddech po ponad dwóch miesiącach wakacji, kiedy byłam non stop na posterunku. A służba to byłą niełatwa, przyjemna, ale wymagająca.

Cóż…

Wśród tych wszystkich przeciwności jakie przyniosła wrześniowa aura nie ma zmiłuj. Książki oprawić trzeba. Zwłaszcza te, które są rządowe/darmowe. Trzeba to zrobić już. Bez zbędnej zwłoki.

Kolorowy zawrót głowy

Żeby nie było zbyt banalnie, plastikowa okładka nie wystarczy. Dodajemy trochę koloru, trochę fantazji, jeszcze więcej koloru i wyobraźni. Tak na wszelki wypadek, żeby nie zapomnieć o tym później. Kiedy o lecie przypominać będą już tylko dwa wakacyjne zdjęcia, które przezornie powiesiliśmy na ścianie w bardzo widocznym miejscu.

Jak zrobić okładki na książki

Oto czego potrzebujesz

  • farby
  • kartka formatu A3 (ponieważ nasze książki są duże)
  • włóczka (może być sznurek, albo gumki recepturki)
  • gąbka do nakładania farb (u nas zwykłą kuchenna gąbeczka)
  • miseczka z wodą

Proces twórczy przebiega następująco. Owiń kartkę włóczką wzdłuż i wszerz. Staraj się robić to ciasno, ale nie za ciasno, żeby nie zwijać kartki w rulonik. Dla usztywnienia kartkę ułożyłam na bloku rysunkowym, owijałyśmy wszystko razem. Następnie zwilżoną gąbkę zamoczoną w farbie przykładaj miejscowo do kartki. nie przesuwaj, tylko przykładaj. Po malowaniu wysusz i zdejmij włóczkę.  Na zdjęciach poniżej zobaczysz, jak u nas powstawała kolorowa okładka na książki DIY.

jak zrobić okładki na książki, zabawy dla dzieci

jak zrobić okładki na książki, pomysły na zabawy dla dzieci 1

jak zrobić okładki na książki, zabawy dla dzieci 1

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do Kreatywnego Newslettera
i odbierz ebooka "5 MAS PLASTYCZNYCH DIY + sekretny sposób logopedów na rozwój mowy u dzieci"
Zapisując się wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych
w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera.