Malowanie na tkaninie jako zabawa dla dzieci? Dla moich dzieci obok malowania na papierze to jedna z ulubionych zabaw na deszczowe dni.  Niby nic odkrywczego, ale…

Zaprojektowane przez dzieci i samodzielnie wykonane koszulki DIY noszone są z dumą na każdą możliwą okazję.

Malujemy podkoszulki

Tym razem trafiła w moje ręce zgrabna paczuszka pasteli do tkanin wraz z koszulką w zestawie. Rzecz jasna koszulka w bliżej nieokreślonym rozmiarze dziecięcym (dokładnie taki napis widniał na opakowaniu). Cóż, żadne z moich dzieci tym razem w ten rozmiar dziecięcy się nie wpasowało. Ale to nie problem. Nie tak dawno dostali gładkie, bawełniane, kolorowe koszulki z marketu. Niewiarygodny zbieg okoliczności:) I choć lubię koszulki bez nadruków, również na moich dzieciach, to właśnie te gładkie koszulki okazały się wprost idealne do tej zabawy.

Co będzie potrzebne tym razem? Poniżej cały nasz zestaw. Tym razem trafiły w moje ręce pastele do tkanin w okazyjnej (tak mi się przynajmniej wydaje) cenie. W pudełku były pastele i wspomniana koszulka w rozmiarze dziecięcym, do tego rozłożysta reklama innych produktów tej samej firmy i mało rozłożysta instrukcja/ulotka. Wszystko to w jednym kadrze prezentuje się tak:

pastele do tkanin, malowanie koszulek, malowanie t-shir

Proces twórczy przebiegał na podłodze. Do gry wkroczyły również pisaki do tkanin z Ikei. Pisakami radziłam wykonanie konturów, pastelami wypełnienie. Początkowo moja propozycja została wzięta pod uwagę. Z biegiem czasu całe malowanie zaczęło żyć swoim własnym życiem. I dobrze, kreatywność to podstawa.

zabawy w domu, malowanie koszulki, pastele do tkanin 2

zabawy w domu, malowanie koszulki, pastele do tkanin 1

zabawy w domu, malowanie koszulki, pastele do tkanin 3

Gotowa, pomalowana koszulka. Radość i duma!

zabawy w domu, malowanie koszulki, pastele do tkanin

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do Kreatywnego Newslettera
i odbierz ebooka "5 MAS PLASTYCZNYCH DIY + sekretny sposób logopedów na rozwój mowy u dzieci"
Zapisując się wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych
w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera.