„Noc na Ulicy Czereśniowej” to w naszej domowej biblioteczce książka wyjątkowa. Wyjątkowa, bo obrazkowa, choć nie tylko dla malutkich dzieci. Barwne ilustracje autorstwa Rotraut Susanne Berner z powodzeniem zastępują tekst.

Książka nie zawiera w środku ani jednego słowa. Obrazki są bardzo kolorowe, bardzo szczegółowe. Każda strona to wiele drobnych elementów i barwnych postaci. Nasza książka opowiada o tym, co dzieje się na tytułowej Ulicy Czereśniowej kiedy zapada noc. W serii wydano jeszcze kilka książek opowiadających o tym, co dzieje się na Ulicy Czereśniowej np. wraz ze zmianami pór roku.

książka bez liter, ksiązki obrazkowe dla dzieci

Jak „czytać” książkę bez liter?

U nas oglądamy ją wspólnie na trzy sposoby. Pierwszy to taki, kiedy dzieci są zmęczone, nastawione na odbiór. Wtedy pokazując dzieciom kolejne karty książki opowiadam im różne historie, nawiązujące do przedstawionych obrazów. Dzieci wyciszają się, odpoczywają. To sposób na czytanie przed snem.

Drugi sposób, to taki, kiedy dzieci są stroną aktywną, opowiadają swoje historyjki, czy to dotyczące całej książki czy wybranej strony. Tym samym to dziecko „czyta” mamie.

Trzeci sposób wspólnego „czytania” książki bez liter jest moim ulubionym. Wtedy ja zaczynam opowiadanie historii, proszę dzieci o wskazywanie drobnych szczegółów. Zadaję zagadki skłaniając ich do uważnego oglądania szczegółów i wyszukiwania rozwiązania zagadki. Dzieci włączając się lepiej skupiają uwagę na tym, co w danej chwili robimy. Uczestniczą aktywnie, wiec jest to dla nich ciekawsze, no i uruchamiają wyobraźnię, dodając co nieco od siebie do głównego zarysu historii prowadzonej prze mamę.

ksiązki dla dzieci, książka bez liter

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do Kreatywnego Newslettera
i odbierz ebooka "5 MAS PLASTYCZNYCH DIY + sekretny sposób logopedów na rozwój mowy u dzieci"
Zapisując się wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych
w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera.