Dziś na warsztat wchodzą druciki kreatywne (nazywane też wyciorami, wyciorkami…takich haseł możecie szukać w sklepach internetowych, gdyby spodobała się Wam taka zabawa). Mamy też worek pomponów. Tym razem nie są to pompony zrobione samodzielnie, kupiliśmy już gotowe, kolorowe pomponiki różnej wielkości, w zestawie z oczkami do przyklejenia.

kreatywne druciki, pomysły na zabawę

Wszelkie prace plastyczne, również i dzisiejsza przyczyni się do rozwoju małej motoryki dziecka. Że nie wspomnę o rozwoju wyobraźni, ale o tym więcej napiszę kilka linijek niżej.

Od czego zaczynamy?

Zabraliśmy się do wspólnej zabawy rankiem. Nie bardzo wczesnym, ale jednak przed obiadem.

Oczywiście miałam na to wszystko pomysł i plan. Bez użycia kleju, tylko druciki i pompony. I rozwój kreatywności dzieci i wykręcanie drucików małymi paluszkami. Wspaniale.

Oczywiście oczami wyobraźni widziałam, jak pokazuję dzieciom skręcanie drucików i wychodzą nam różne cudaki i dziwaki.

Oczywiście dzieci miały na tą zabawę swój pomysł, nie całkiem zgodny z moją wizją:)

Dziwne, że jeszcze mam takie chwile. Przecież po tylu latach wspólnej zabawy powinnam była wiedzieć , że moje dzieci same wszystko wymyślą i nie będą chciały podążać za moimi planami. Zasadniczo to bardzo dobrze i bardzo się z tego cieszę.

No a co z moim planem? No cóż, nadal myślę, że dobrze go mieć na wypadek, gdyby humory dzieciom akurat nie dopisywały a kreatywność któregoś dnia była lekko uśpiona albo jeszcze drzemiąca przedobiednią leniwą drzemką. Jednak znacznie lepiej podążać za wyobraźnią dzieci.

Stworki z drucików kreatywnych

Zatem w ruch poszedł gorący klej. Do tego dołączyły magnesy pierwotnie przeznaczone na lodówkę. Do pomponów dzieci dokleiły oczka. Druciki pocięły na mniejsze części. Z pomponów i magnesówzrobiły ozdobne magnesy na lodówkę (i na garnki z zupą i na drzwi wejściowe, bo dzieciom spodobało się ozdabianie drzwi wejściowych czym tylko się da). Z drucików i pomponów Adam zrobił głowonogi, które zachwyciły Mikołaja. Gorący klej i nożyczki umożliwiły Oliwii stworzenie bardziej skomplikowanych postaci takich jak cudowny, niebieski słonik. Zabawa była przednia.

I tym sposobem niedzielne przedpołudnie upłynęło nam pod znakiem pomponów, drucików i dziwacznych kolorowych stworków, które zalały nasz dom, klejąc się do lodówki, garnków i drzwi wejściowych.

kreatywne druciki, co robić z dzieckiem 1 kreatywne druciki, co robić z dzieckiem

kreatywne druciki, co robić z dzieckiem 2 kreatywne druciki, pomysły na zabawę 1

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do Kreatywnego Newslettera
i odbierz ebooka "5 MAS PLASTYCZNYCH DIY + sekretny sposób logopedów na rozwój mowy u dzieci"
Zapisując się wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych
w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera.