Wraz z rozwojem małego Mikołajka wymyślamy dla niego nowe zabawy. Wyciągamy z szaf kolejne zabawki. Ściągamy ze strychu zapomniane już układanki i klocki, z których tak chętnie parę lat temu korzystały starsze dzieci. One dziś maja swoje nowe zainteresowania i pomysły na spędzanie czasu. A najmłodszy, najmniejszy po swojemu odkrywa to, co im już dawno się znudziło. Móc obserwować po raz kolejny jak mały człowiek odkrywa świat to wspaniałe doświadczenie.

Znaleźliśmy Lego Duplo

Konkretnie znaleźliśmy na razie tylko część. Reszta jest najpewniej w którymś innym pudle na strychu. Ta większa odmiana popularnych Lego jest idealna właśnie dla takich maluchów jak Mikołaj. Co prawda ciągnie go też do klasycznych małych Lego od starszego brata. No ale to co mu najlepiej wychodzi na razie to „brum, bruuuum, bruuuuum” kiedy w małej rączce uchwyci samochodzik z klocków lego…. zanim brat zdąży mu go znowu zabrać.

W Lego Duplo to inna bajka. Duże, łatwe do uchwycenia. Rozwijamy małą motorykę, umiejętność chwytania, dopasowania żeby wcisnąć klocek w podkładkę, potem jeden klocek w drugi. Rozwijamy również wyobraźnię. Z kolorowych klocków powstają na razie kolorowe wieże i mury. Z czasem mam nadzieję na bardziej skomplikowane budowle:)

Jak małe dziecko bawi się klockami?

Najpierw jest zainteresowanie i skupienie.

zabawy dla dzieci, nauka przez zabawę, wspieranie rozwoju dziecka 1

Następnie dużo radości.

co robić z dzieckiem, kreatywne zabawy, nauka przez zabawę

Na koniec radość sięgnęła zenitu … podczas rozburzania, rzecz jasna! I tak cała budowla rozpadła się (przy pomocy małych rączek) w drobny mak (prawie). A klocki co rusz znajduję pod kanapą, na kanapie … a nawet w łazience.

co robić z dzieckiem, kreatywne zabawy, nauka przez zabawę 1

Generalnie klocki to jedna z jego na ta chwilę ulubionych zabaw. Nie wiem tylko co lubi bardziej … układanie czy rozburzanie…?

Zapisz

Zapisz się do Kreatywnego Newslettera
i odbierz ebooka "5 MAS PLASTYCZNYCH DIY + sekretny sposób logopedów na rozwój mowy u dzieci"
Zapisując się wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych
w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera.