Dziś krótko i konkretnie. Taki wpis z potrzeby chwili. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości już jutro w  szkole odbędzie się uroczysty apel. Kotyliony muszą być. Rodzice dostali zalecenie, aby wykonać je w domu.

Dla mnie super pomysł. Ale podejrzewam, że nie wszyscy rodzice podzielają mój entuzjazm.

Jeśli Tobie nie chce się samej kombinować, podaję mój prosty przepis na efektowny (tak myślę) kotylion na.  Idealny do szkoły, pracy i prezenter telewizyjny nie powstydziłby się takiego (chyba).

Przygotuj

  • papier biały
  • papier czerwony
  • nożyczki
  • klej biurowy

Czerwony papier potnij na paski o wymiarach około 10cm x 2cm. Biały papier potnij na paski o wymiarach około 6cm x 1cm. Z białego papieru wytnij również dwa koła o średnicy około 4cm i dwa koła o średnicy około 2cm. Do większego białego koła przyklej czerwone paski papieru złożone na pół (bez zaginania w połowie).

Następnie w środku naklej w ten sam sposób białe paski papieru. Na środku naklej dwa mniejsze białe koła, jedno na drugim, aby kotylion był grubszy (mocniejszy).

Na koniec przyklej od spodu dwa paski białe albo dwa paski czerwone (lub jeden biały, drugi czerwony) o wymiarach około 7cm x 2cm, zakończone jak chorągiewka (tak jak na zdjęciu). Podklej drugim dużym białym kołem. Gotowe. Obrazkowy opis jest prostszy, popatrz zatem na zdjęcia poniżej.

jak-zrobic-kotylion

Jak to przykleić do ubrania? Gdybym miała to nosić sama, wykorzystałabym pewnie szpilkę lub agrafkę. Z dziećmi wolę nie ryzykować. Przykleję im kotyliony na ubrania na dwustronnej taśmie klejącej.

Wystarczy zmienić kolory, aby zrobić kotyliony na inne okazje. Jakie? Przedszkolaki mają ich wiele. Bale przebierańców, Dzień Babci i Dziadka, powitanie wiosny. Jakie tylko chcesz. Zatem do dzieła!

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do Kreatywnego Newslettera
i odbierz ebooka "5 MAS PLASTYCZNYCH DIY + sekretny sposób logopedów na rozwój mowy u dzieci"
Zapisując się wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych
w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera.