Kto w dzisiejszych czasach gra w klasy? My gramy!

Ileż to letnich wieczorów mojego dzieciństwa spędziłam grając w klasy z koleżankami. Wspaniale było sobie przypomnieć tą zabawę.

Do gry w klasy potrzeba tak niewiele

Kreda, kamień i kawałek betonowej powierzchni. To wystarczy, żeby spędzić z dzieckiem bardzo miłe, aktywne popołudnie.

Wydawać by się mogło, że coś tak prostego nie wciągnie dzieci, które kochają gry online i wirtualną rzeczywistość. A jednak. Wciągnęło, wzbudziło masę emocji i ducha rywalizacji. Podziałało korzystnie na formę i pozwoliło przyswoić nieco witaminy D w najlepszej, naturalnej postaci: wprost ze słońca.

Choć w sieci krąży wiele wersji rysowania „Klas” ja chciałam pokazać dzieciom takie klasy, jakie pamiętam z dzieciństwa. Początkowo rzucaliśmy kamieniem, ale bardzo odskakiwał na boki. Wtedy do gry wkroczył stworek zrobiony przez dzieci podczas zabawy kreatywnymi drucikami (kliknij tutaj, aby zobaczyć co jeszcze zrobiliśmy z drucików i pomponów).

Jakie są zasady gry w klasy?

Należy rzucać kamieniem na pola oznaczone według kolejności od 1 do 8. Rzucasz kamieniem i na jednej nodze skaczesz po kolejnych polach. Wyjątkiem są pola „bliźniacze” gdzie stawiasz obie nogi jednocześnie. Po dotarciu do pola 7 i 8 robisz obrót (jednym skokiem) i wracasz w podskokach do początku, po drodze podnosząc rzucony wcześniej kamień.

Ważne: Ani kamień używany do gry ani stopy gracy podczas pokonywania kolejnych pól nie mogą dotknąć narysowanych linii. Wszelkie przekroczenie linii, podpieranie itp. powoduje „skuszenie” czyli przerwanie gry danej osoby. Wtedy grę rozpoczyna kolejny uczestnik gry, a ten który „skusił” wraca do tego pola na którym popełnił błąd podczas kolejnej rundy.

Dobrej zabawy!

gra-w-klasy-z-dzieckiem-podczas-wakacji

gra-w-klasy-z-dzieckiem-podczas-wakacji-1

gra-w-klasy-co-robic-z-dzieckiemjak-sie-gra-w-klasy-zabawy-z-dziecmiTak, nasze chłopaki lubią latem biegać na bosaka!

jak-sie-gra-w-klasy-zabawy-z-dziecmi-1

Zapisz się do Kreatywnego Newslettera
i odbierz ebooka "5 MAS PLASTYCZNYCH DIY + sekretny sposób logopedów na rozwój mowy u dzieci"
Zapisując się wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych
w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera.