W tym wpisie „Jak zrobić ludziki z kasztanów” robiliśmy z kasztanów i wykałaczek różne  postacie, ludziki i zwierzątka. Zabawa stara jak świat. Znana chyba wszystkim mamom. Ja ją pamiętam z mojego dzieciństwa i chętnie każdej jesieni do niej powracam. W tym wpisie zdradziłam również, że mamy zapas kasztanów, który wystarczyłby dla całego przedszkola i zapewne będziemy kontynuowali nasze kasztanowe zabawy.

I właśnie dzisiaj kasztany wracają na warsztat. Nad tym, co jeszcze można zrobić z kasztanów nie główkowałam długo. Robimy dekoracyjne wieńce. Kasztanów mamy w sam raz na dwadzieścia wieńców;) zatem nie ma co się zastanawiać. Do dzieła!

I dzisiaj właśnie po raz kolejny moje wyobrażenia rozminęły się z pomysłem dzieci. Rozpoczęliśmy od wycięcia z kartonu dwóch obręczy. Jedna większa, druga mniejsza. Wieńce zatem będą dwa. Każde dziecko zrobi swój wieniec, może dzięki temu obejdzie się bez sporów 🙂

Wymyśliłam sobie, że wieńce będą oklejone z dwóch stron, bardzo wypukłe, takie dopracowane. Dzieci wymyśliły swoją wersję wieńców. Na dodatek każde wymyśliło inną wersję wieńca.

Wycięte z kartonu obręcze okleiliśmy taśmą malarską. Całość pomalowaliśmy na zielono. Wolałabym na brązowo, ale brązowej farby akurat nie ma, za to mamy duży zapas farby zielonej.

wieniec-z-kasztanow-dekoracje-z-kasztanow-1

 

Pomalowane i wysuszone obręcze ozdobiliśmy kasztanami. Używając gorącego kleju każdy stworzył własną kompozycję. Adam wymyślił projekt minimalistyczny. I tak, jak sam przyznał zmęczył się już tym klejeniem okrutnie. Oliwia wybrała wersję maksymalistyczną. Przykleiła dużo kasztanów, przykleiła gęsto, ale nadal, tylko z jednej strony, bo tak jej bardziej pasowało. Dzięki temu nasze wieńce mogą spoczywać płasko na stole:) Mogą też spoczywać na talerzach razem z jeżykami i świeczkami. Tak klimatycznie dawno nie było na naszym stole.

dekoracje-z-kasztanow-wieniec-z-kasztanow-1

wieniec-z-kasztanow-dekoracje-z-kasztanow

 

 

Zapisz się do Kreatywnego Newslettera
i odbierz ebooka "5 MAS PLASTYCZNYCH DIY + sekretny sposób logopedów na rozwój mowy u dzieci"
Zapisując się wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych
w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera.