Co zrobić z dzieckiem? Zrób akwarium ze słoika!

Zabawy dla dzieci bywają różne, ta okazała się bardzo wciągająca a jednocześnie prosta w wykonaniu.

To akwarium jest w 100% przejawem inicjatywy moich dzieci. Po tym, jak już kilka razy marudzili, że chcą mieć rybki i za każdym razem im odmawiałam, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

No takie rybki, to ja rozumiem. Zupełnie bezobsługowe, trzeba tylko raz w tygodniu odkurzyć wieczko słoika… a i bez tego rybki przeżyją.

co robić z dzieckiem, kreatywne zabawy7

co robić z dzieckiem, kreatywne zabawy 3

Potrzebne będą:

  • pusty słoik z zakrętką
  • kolory papier, karton, mogą być niepotrzebne kolorowe kartonowe opakowania
  • sznurek lub włóczka
  • kolorowe tasiemki „zygzaki”
  • kolorowe włóczki
  • kredki lub pisaki
  • klej do papieru
  • gorący klej

Najpierw rybki

Zaczynamy zabawę. Dzieci najpierw zorganizowały sobie słoiki. Mogą być bo kompocie, majonezie, większe lub mniejsze. Na pewno znajdzie się jakiś niepotrzebny słoik w Twoim domu. Ważne, żebyś zdjęła etykietę, słoik musi być przejrzysty ze wszystkich stron, jak akwarium.

Dzieci samodzielnie wycinają z kartonu kształty rybek, większych lub mniejszych, takich, aby zmieściły się we wnętrzu słoika. Wycięte rybki ozdabiają według uznania. Oklejają kolorowym papierem, malują kredkami lub pisakami. Każda rybka będzie dwustronna. Łącząc obydwie strony rybki pomiędzy warstwy wklejacie gorącym klejem kawałki włóczki lub sznurka. Jeśli użyjecie kolorowych opakowań po kosmetykach lub lekarstwach, wtedy rybki będą jeszcze bardziej kolorowe a Wasze dzieło będzie jeszcze bardziej ekologiczne:)

Teraz akwarium

Gotowe rybki odkładacie na chwile na bok. Dno słoika pokrywacie w całości lub tylko w kilku miejscach gorącym klejem. Na ten gorący cały czas klej wrzucacie kolorowe tasiemki (lub kawałki włóczki). W ten sposób powstaje dno pokryte roślinami wodnymi i glonami. Dzięki temu, że są trochę przyklejone dzieci będą mogły przenosić akwarium a roślinność wciąż pozostanie na swoim miejscu.

Wracamy do rybek. Każda rybka ma przyklejony kawałek włóczki. Teraz trzeba ustalić, jaką chcecie mieć długość włóczki. Moje dzieci zrobiły to metodą prób i błędów. Najpierw ucięły trochę dłuższe kawałki. Przymierzyły czy od wieczka słoika długość im odpowiada. Wtedy ucięły i przy pomocy gorącego kleju przykleiły. Jeśli okazało się, że jednak włóczka jest za długa, bo rybki są na samym dnie, wtedy skracały włóczkę, odcinając końcówkę przy wieczku słoika i przyklejały ja jeszcze raz.

Na koniec wieczko słoika z rybkami nakładamy na słoik, zakręcamy i gotowe.

Co było fenomenalne w tym projekcie, to że od początku do końca pracy mój udział był minimalny. Sprowadzał się głównie do pomocy w obsłudze gorącego kleju. Polecam:)

co robić z dzieckiem, kreatywne zabawy 1      co robić z dzieckiem, kreatywne zabawy 2

Jeśli spodobał Ci się mój wpis daj mi o tym znać w komentarzu! Chętnie przywitam Cię również w grupie facebook Kreatywne Zabawy Dla Dzieci oraz na facebookowym fanpage’u.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do Kreatywnego Newslettera
i odbierz ebooka "5 MAS PLASTYCZNYCH DIY + sekretny sposób logopedów na rozwój mowy u dzieci"
Zapisując się wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych
w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera.